2026. június 2-án a 7. C nagy fába vágta a fejszéjét. Elindultak, hogy felfedezzék a régi Magyarország rejtett kincsét, az erdőiről híres Erdélyt. Itt áldozták fel Álmos vezért a honfoglaló magyarok. Itt törtek be a tatárok az országba. Ennek a területnek volt a vezetője Hunyadi János. Itt született Hunyadi Mátyás. Itt húzódott a szinte áttörhetetlen Árpád-vonal a II. világháborúban. Ma már Erdély Romániához tartozik, de a terület még ezer szállal kötődik Magyarországhoz. Ezt a kapcsot erősíti a Határtalanul pályázat.
A 7. C első állomása Nagyváradra vezetett, amely város Szent László királyhoz kapcsolódik. Ami nagyon fontos, hogy isteni fagylaltokat lehet vásárolni. Másnap a csapat a Tordai-hasadékhoz érkezett, ami a legenda szerint Szent Lászlónak köszönhetően hasadt ketté. A túra embert próbáló volt, mivel a húgyhólyag kapacitás maximumát tesztelte. A környéken WC nem állt rendelkezésre, így aki nem bírta, a természet lágy ölén könnyített magán. Marosvásárhelyen a Teleki Téka – Bólyai Múzeum intézményét látogattuk meg. Harmadik nap a Medve-tavat sétáltuk körbe, és szomorúan tapasztaltuk, hogy a strand csak június végén nyit. Korondon a híres kerámiákat csodálhattuk meg, illetve megtudhattuk, mit csinál egy taplász. Végül a Mini Transilvania Parkot is bebarangoltuk, bár itt a hőséget már nehezen viseltük. Utolsó nap Kolozsváron megnéztük Mátyás király szülőházát, és az 1000 Ft-osról ismert Mátyás szobrot. Június 5-én, teljesen lestrapálva, de szép élményekkel gazdagon érkeztünk haza.
Külön köszönet Csendes Juditnak és Farkas Gábornak!


