127 kitűnő tanulóval zártuk a tanévet

„Kedves hermanosok! Kitűntetettek és nem kitűntetettek! Kicsit Nagyok és Nagyon Nagyok! Elvégeztétek a munkát, jár a pihenés! A bizonyítvány, amit nemsokára a kezetekbe kaptok, néha eltakarja a kisebb hibákat, néha talán túlságosan őszinte. Mi, felnőttek: hermanos tanárok és szülők igyekeztünk megteremteni a legjobb feltételeket a tanuláshoz. Remélem, a legtöbbször ez látható volt. Közben elkerülhetetlenül hibáztunk. Bár év végén legtöbbször mi felnőttek értékelünk, azért mi is kapunk bizonyítványt, csak azt nyáresti beszélgetések formájában adják ki, játszótereken, vízpartokon vagy a szoba hűvösén. Reméljük, idén sem kapunk rossz jegyeket!

Kívánom, hogy mindenkinek gyönyörű és szeretetteljes legyen a nyár! Köszönöm, hogy együtt voltunk ebben a tanévben is!”

(Részlet Turcsik Viktor igazgató tanévzáró beszédéből.)