Pest megye IV. legjobb kosárlabda csapata a Herman!

Március 19-én, iskolánk méltó helyszínül szolgált a III-as korcsoportú fiú kosárlabda bajnokság megyei döntő lebonyolítására. A területi forduló első helyén végzett taksonyi csapat kezdett a másik terület második helyezett fóti együttesével. Rögtön izgalmas, ki-ki meccset láthattak iskolánk lelkes tanulói. Ezt követte a másik ágról első helyen bejutott nagykőrösi U12-es válogatott, akik egy negyed alatt megmutatták hatalmas fölényüket velünk szemben is. A meccs eredménye 48:6 lett. Nem csüggedtünk, hiszen tudtuk, hogy két meghatározó játékosunk nélkül, a harmadik hely a reális cél. A bronzéremért a fóti és gödi egyesületekben kosárlabdázó Németh Kálmán Általános Iskola együttesével néztünk farkasszemet. Az első negyedet 10:13-ra nyertük, azonban a másodikban 5 pont mínuszunk lett. Így a félidő eredménye 30:28 lett.A csodálatos szurkolótáborunknak köszönhetően a harmadik negyedet egálra hozták a srácok. Hatalmas szívünk a meccs végéig, erőnk azonban csak eddig tartott, így a negyedik negyedet 11 ponttal elvesztettük. A mérkőzés vége 69:56 lett, sajnos nem a mi javunkra. Ezen a meccsen a legeredményesebbek Lestyák Benedek (24), Tóbiás Kristóf (14), Tarjányi Lőrinc (9), Varga Dániel (6), Tarjányi Csaba (2) és Bene Patrik (2) voltak. Köszönjük az összes játékosnak (Bene Patrik, Cziffra Gergely, Ihász Balázs, Kálmán Marcell, Király Zsombor, Kis-Kopál Dániel, Lestyák Benedek, Pálfalvi Rupert, Tarjányi Csaba, Tarjányi Lőrinc, Tóbiás Kristóf, Varga Dániel, Vincze Máté, Neri Sebastian, Tóth Milán) és felkészítőjüknek: Molnár-Werner Zsuzsanna és Tarjányi Tímea tanítónőknek ezt a remek eredményt!